Aký plot si vybrať?

Aký plot si vybrať?

Pri stavbe vlastného domu sa snažíme maximálne realizovať svoje predstavy, kladieme veľký dôraz na detaily. Ak je náš domov takmer úplne dokončený, čaká nás ešte jedna veľká úloha, stavba plotu. Pri návrhu plotu by sme mali byť obozretní, keďže plánujeme dlhodobo.

Pri stavbe alebo rekonštrukcii domu sa väčšinou kladie dôraz na práce súvisiace so stavbou, no dôležitým aspektom je aj nájdenie typu plotu, ktorý sa k domu najviac hodí a je zároveň aj praktický. Rozlišujeme viacero druhov plotov zhotovených z rôznych materiálov. Poznáme vyhotovenie z hliníka, ktorý patrí medzi najrozšírenejšie typy. Zvyčajne sa používa pri minimalistických a stredomorských domoch. Jednou z najväčších výhod tohto typu je, že ani plynutím času nepodlieha korózii, vďaka čomu má dlhú životnosť. Ďalším charakteristickým typom je betónový plot, ktorý je možné vyrobiť s hladkým a natierateľným povrchom, či otvorený alebo uzavretý typ. Tento typ plotu sa považuje za ekologický, pretože jeho hlavná surovina, betón, patrí medzi prírodné stavebné materiály. Tretím typom je kovaný plot, ktorého používanie siaha niekoľko storočí do minulosti. Jeho povrch je buď ošetrený ochranným náterom alebo žiarovým zinkovaním. To druhé poskytuje dokonalú ochranu proti korózii. Vyberte si typ oplotenia, ktorý Vám vyhovuje najviac, a neváhajte nás kontaktovať ohľadom foriem na ozdobné prvky! Máme postaviť uzavretý alebo otvorený plot? Keď sa chystáme na stavbu alebo rekonštrukciu oplotenia, musíme najprv zvážiť, či chceme uzavretý alebo otvorený typ plotu. Oba systémy majú výhody aj nevýhody, naším článkom sa Vám snažíme pomôcť urobiť to správne rozhodnutie.

 

Otvorený plot:

Nakoľko je možné cez neho vidieť dovnútra, každý okoloidúci sa môže pozrieť na to, ako vyzerá naša záhrada, dom a dokonca i na to, čo práve v záhrade robíme. Zároveň naši susedia počas našej neprítomnosti majú lepší vhľad, takže nehnuteľnosť nebude taká lákavá z pohľadu vlámania. Otvorený plot dokáže vyzerať veľmi vkusne, a ak nám vadí, že je vidieť dovnútra, možno ho osadiť napríklad tujami, čím získame polouzavretý systém, ktorý dokonca pôsobí prirodzene.

Uzavretý plot:

V prípade úplne nepriehľadného plotu si v záhrade môžeme robiť, čo len chceme, nemusíme sa obávať kvôli pohľadom okoloidúcich. Úroveň hluku z ulice je výrazne znížená, preto veľa ľudí volí toto riešenie v blízkosti rušnejších ciest. Zároveň je potrebné zohľadniť, že počas našej prípadnej neprítomnosti je ťažké zvonku skontrolovať prázdnu nehnuteľnosť. Vyberte si z našich plotových foriem! Zaoberáme sa aj výrobou unikátnych prvkov, naši zamestnanci Vám radi pomôžu, stačí nás kontaktovať.

Okrasa domu:

Keď sa prechádzate medzi domami so záhradami, nie sú ploty to prvé, čo si všimnete a pozriete? Môžu byť vyhotovené z kameňa, kovu, betónu, môžu byť jednoduché alebo s ozdobnými prvkami, farebné, elegantné – a priznajme si, práve na tie elegantné sa dívame dlhšie a s obdivom. Možno hneď so závisťou začnete rozmýšľať nad tým, ako a u koho dal majiteľ plot postaviť, dokonca Vám napadne, že aj Váš dom by mohol zdobiť špeciálny, jedinečne zhotovený plot. Kým prídete domov, už si predstavíte presné tvary, farby a vzory, ako chcete, aby nový plot okolo Vášho domu vyzeral. Realizácia Vašich nápadov je jednoduchšia, ako si myslíte! Ponúkame široký sortiment plotových foriem, medzi ktorými určite nájdete tú, ktorá zodpovedá Vašim predstavám. Vyberte si z našich plotových foriem a potom sa nám ozvite, aby sme z Vášho plotu urobili tú najkrajšiu ozdobu Vášho domu! Nedovoľte, aby Váš vysnívaný domov zostal iba snom! Uskutočnite si svoje predstavy a neváhajte požiadať o pomoc náš odborný personál! Prečo je betónový plot dobrou voľbou? Pri slove betón väčšina ľudí nepomyslí na ladné tvary, keďže s týmto materiálom sa obvykle stretávame pri stenách domov alebo pod našimi chodidlami. Buďte však otvorení prirodzenej kráse betónu, ktorú jednoducho dosiahneme pomocou betónových foriem!

Obrovskou výhodou betónového oplotenia je, že je oveľa odolnejšie voči poveternostným vplyvom ako varianty z dreva či drôtu, a tým sa Vám investícia mnohonásobne vráti. Keďže pri stavbe plotov sa používajú betónové formy, môžete si vybrať z rôznych tvarov, či už ide o robustné stĺpy alebo štíhle dekoratívne prvky.

Pomocou betónových foriem si vytvoríte akýkoľvek plot, po akom len túžite, nakoľko naša spoločnosť sa venuje aj výrobe unikátnych kúskov. Buďte kreatívni, navrhnite si vlastný plot, ktorým obkolesíte Váš dom a vďaka odolnosti betónu sa môžete tešiť z hotového diela dlhé roky! Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte nás a my vám radi pomôžeme!

Ozvite sa nám!

Návrat hore